odkyselení organismu

8. dubna 2014 v 13:04 | marcelka |  Zdraví
Léčba porušené acidobazické rovnováhy
Je bezpočet nemocí, ale jen jediná příčina: nevhodný způsob života. Zloba, stres, nevhodná strava, povrchní dýchání, nedostatek pohybu či nepřiměřené jednání nám odečítají roky z "životního konta".
Překyselení organismu je v současnosti jednou z nejnebezpečnějších civilizačních chorob, protože způsobuje většinu nemocí. Důkladné odkyselení a doplnění minerálních látek v těle tvoří základ každé terapie. Naše tělo udržuje v krvi pH hodnotu od 7,35 do 7,4 s občasnými, zcela nepatrnými výkyvy. Kyseliny (močová, uhličitá, mléčná, octová, solná) musí být neutralizovány, jinak mají ničivý účinek. Překyselení zaviňuje i revmatismus, dnu, artritidu, ledvinové kameny, deprese, ekzémy, chronickou únavu, ničí kolagenová vlákna, pálení žáhy, zubní kaz … Poslední příznaky překyseleného a odpady zaneseného organismu bývá mozková mrtvice, rakovina a infarkt. Celý proces začíná tím, že tělo je nuceno odbourávat cenné minerální látky, aby mohlo neutralizovat záplavu kyselin. Během jednoho až tří let může být tělo zcela vyčištěno.
Hlavní příčiny překyselení: špatná výživa, chybné stravovací návyky a způsob života.
Konkrétně: příliš bílkovin, cukru, alkoholu, nasycených mastných kyselin, zloba a agrese, stres a nahromaděná duševní zátěž, elektrosmog, kvašení potravin ve střevě, nedostatečné žvýkání, jedovaté látky v životním prostředí, nikotin apod. Nevědomost o tom, co potřebuje naše tělo a jaké jsou nejjednodušší kroky, jimiž mu můžeme účinně pomoci.
Pálení žáhy je vždy voláním překyseleného žaludku o pomoc. Další potíže signalizující překyselení jsou: chronická únava, zpomalené zotavování, napětí ve svalech, bolesti hlavy a zad, ekzémy, časté podráždění nosu a očí, různé bolesti.
Již roku 400 př.Kr. řekl Hippokrates: "Ze všech složenin našich tělesných sil se kyseliny projevují jako ty nejškodlivější".
Překyselením střev ochrnuje náš imunitní systém, stáváme se náchylní k onemocnění. Kyselé prostředí umožňuje a podporuje bujení rakovinových buněk.
Test kyselosti - normální je mezi pH 6,3 až 7,2. Doporučuji měřit několikrát denně.
Pomocí lakmusových papírků. Pokud hodnota pH klesne pod 6,2 jednotek, je nutné doplnit zásadya změnit stravu. Podle hodnoty ranní moče si můžeme stanovit množství odkyselovacího prostředku.
Zásaditá směs se užívá se při překyselení organismu, únavě a vyčerpání, při prevenci žaludeční sliznice, pomáhá těhotným a kojícím maminkám, diabetikům i jedincům při velké sportovní či pracovní zátěži. Dávkování: 2x denně 1 čajovou lžičku rozpuštěnou ve vodě nebo džusu, zamíchanou v jogurtu, tvarohu či müsli. Složení bývá různé, většinou obsahuje větší nebo menší množství těchto látek: vápník, draslík, hořčík, železo, mangan, selen, zinek, měď, inulin.
V překyselených částech těla se často zhroutí celý systém zásobování kyslíkem a živinami. Kyselé látky způsobují: úbytek minerálních látek a s ním spojenou lámavost kostí a praskání cév, což vede k osteoporóze, paradentóze, křečovým žilám, zubnímu kazu, infarktu a mrtvici. Dále uskladňování látek (akné, alergie, lupénka, neurodermatitida, pocení nohou, revma, dna, záněty kloubů, tvoření kamenů, poškození sluchu a zraku, zákal a arterioskleróza - infarkt a mrtvice), které měly být vyloučeny a ztrátu přirozené imunity proti běžným infekčním chorobám (počínaje nachlazením a konče smrtelnými infekcemi).
V pokročilém stádiu překyselení se vyčerpají i poslední zásoby zásaditých látek, organismus se pokusí umístit přebývající kyseliny do vaziva jako odpad. Tělo otéká a snaží se zředit jedovaté látky tím, že zadrží tekutiny. Je podporován vznik celulitidy. Odkyselování stav organismu opět zlepší, často v překvapivé míře.
Příčiny nemocí leží vždy v našem vědomí a jsou zřejmé z našeho jednání. Na této úrovni je nutné také začít skutečné léčení. Hnisavé mandle, ekzémy, horečka nejsou nemoci v pravém slova smyslu, nýbrž důmyslná obrana vůči vzniklé situaci, "stavu ohrožení". Každý takový projev chce něco napravit, uzdravit. Buďto pomocí čistících procesů "osvobodí" tělo od jedů a škodlivých látek, nebo vyvine takový tlak na některý z orgánů, až nás bolest donutí hledat nějaké východisko, jen abychom se jí zbavili. Cílem by mělo být zamyšlení a od jeho výsledku potom výše bolesti, kterou nás tělo na tuto cestu nasměruje. Zamyšlení nad následky negativního myšlení, nedostatečného pohybu, mělkého dýchání, nesprávné výživy a pití. Nesprávný způsob života vede k nesrovnalostem v těle a pokud je včas nepoznáme a neodstraníme, objeví se příznaky onemocnění. Stav ohrožení často vzniká z přebytku něčeho nesprávného (vysoký přísun kalorií), nebo jsou příčinou chybějící výživné látky, vitamíny, minerály či stopové prvky. Na úrovni duševní a duchovní najdeme příčinu v nějakém neřešeném konfliktu, nesplněném očekávání, frustraci nebo chybném duchovním vývoji. Každá terapie, která se zabývá pouze vnějšími příznaky, pacientům spíše uškodí, než pomůže. Potlačená nemoc se brzy objeví znovu, a to většinou s horšími příznaky. S každým lékařským zákrokem proti příznaku nemoci se znovu obelháváme. Proto stále přibývá věčně nemocných lidí. Nemoc bývá často projevem "falešného" přístupu k životní situaci a lpění na nějakém omylu nebo lži. Bolestí a utrpením nás chce tělo přimět k tomu, abychom začali být upřímnější a jednali podle svého nejlepšího vědomí. Nemoc může být impulsem k vykročen do lepší budoucnosti, což by nás normálně nikdy nenapadlo. Není léku proti zlobě, vzteku, závisti atd., tady pomůže pouze změna v přístupu, tedy proměna na úrovni podvědomí, způsobu uvažování a emocí na naše psychické i tělesné zdraví. Pouze 3% lidí odcházejí stářím, zbytek umírá na nesprávný způsob života.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.