Smutná zpráva

16. září 2014 v 21:27 | marcelka |  Minulost

Velká ztráta pro národní házenou - zemřel JAROSLAV BUŘVAL


Velká ztráta pro národní házenou - zemřel JAROSLAV BUŘVAL
V pondělí 15. září 2014 zemřel pan Jaroslav Buřval, zapálený národní házenkář, hráč, rozhodčí i funkcionář.
Vážení národní házenkáři,
dovolujeme si oznámit velice smutnou zprávu. V pondělí 15. září 2014 nás po dlouhé těžké nemoci ve věku 47 let navždy opustil pan Jaroslav Buřval.
Jarda celý život zasvětil národní házené. Nejprve v rodné Jihlavě, kde hrál postupně za všechny mládežnické týmy, až se přes dorosteneckou kategorii dostal do družstva mužů. Jeho výkony na hřišti přiměly armádní družstvo VTJ Most k tomu, aby si jej vybralo do svých řad a v průběhu základní vojenské služby hrál za toto družstvo. Následně vstoupil do Armády ČR jako profesionál a začal sloužit v Jihlavě, kde se i nadále věnoval národní házené a hrál za muže 2. ligu. Jako voják z povolání se také zúčastnil několika mírových misí v zahraničí, například v Afganistánu.
Po odchodu armády z Jihlavy se přesunul z pracovních důvodů do Pardubického kraje, kde se usídlil v Lázních Bohdaneč a i tady se dál věnoval naší házené, když působil v nedalekém oddílu v Opatovicích nad Labem, a to nejen jako hráč, ale také jako trenér, a pomáhal vychovávat mladé házenkáře v žákovských družstvech.
Již jako hráč se začal rovněž věnovat výkonu funkce rozhodčího, kde se mu také dařilo a velmi rychle se vypracoval mezi ligové rozhodčí a rozhodoval zápasy po celé České republice.
V posledních letech působil i na funkcionářském poli. Postupně se stal předsedou úseků rozhodčích ve východočeské i jihomoravské oblasti. V neposlední řadě byl také členem sportovně-technické komise SNH, kde se po podílel na řízení celorepublikových soutěží dospělých.
Poslední rozloučení se uskuteční v pátek 19. září 2014 ve 14.30 hodin v pardubickém krematoriu.
ČEST JEHO PAMÁTCE.

Já sama jsem o jeho nemoci věděla, i přesto jsem doufala, vlastně spíš očekávala, že ji porazí. Vůbec mě nenapadlo, že by to mohlo skončit takhle.
Za mě musím říct, že tomu stále ještě nevěřím.
"Jardo, tohle je od tebe pořádný faul!!!!! " Marcela
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.